System informacyjny i system informatyczny roznice

Wiele własnych firm specjalizuje się w sprzedaży i budowaniu systemów informatycznych do zarządzania punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W współzależności od charakteru prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla przeciętnego lokalu, jak także dla większej sieci restauracji. Wyjścia będą różnić się między sobą w zależności czy posiadamy do czynienia z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, oraz że z lokalem szybkiej obsługi. Organizmy do gastronomii zajmują się jeszcze szerszą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z faktem gastronomicznym który nie jest żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Samą z najbardziej unowocześnionych aplikacji do prowadzenia punktem gastronomicznym jest system POS. W trudnych miastach Polskich istnieje sieć autoryzowanych przedstawicieli. Dodatkowo oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek polskich kiedy a takich, jakie w ramach indywidualnej struktury czy franczyzy posiadają znacznie punktów gastronomicznych na placu całej Nasz.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla osoby gastronomicznej:

Perle Bleue Visage Care MoisturisePerle Bleue Visage Care Moisturise. Effektive Anti-Falten-Creme

Stanowi on tak zaprojektowany, aby moduły składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i praca na drugich bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi konsumenta, łatwiejsze raportowanie i liczenie jednostki, niezależnie od tego, czy istnieje wtedy niepowtarzalna restauracja, bądź i sieć restauracji.

Na ostatnim etapie celowo nie podamy nazwy, na którym z programów oprzemy propozycję skierowaną do określonego odbiorcy. Przyjmijmy, że rozwiązanie jest wsparte na zintegrowanym systemie, który zapewni zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, jak również całe zarządzanie gospodarką magazynową. W relacji od pracy program może współpracować z terminalem dotykowym, a oraz z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w budów lokalnej lub na samym zdaniu, używając standardowy sprzęt PC.