Gromadzenie danych ilosciowych i jakosciowych

Wydaje się być otwartym, że gdy sobie pościelisz - tak się wyśpisz. Wprowadzenie programie w nasze pomysły jest rzeczą obowiązkowa, jeśli chcemy pracować skutecznie w dowolnej dziedzinie. Tutaj z uwagą przychodzi system mrp. ,,Miej łeb na karku a całość będzie chodzić kiedy w zegarku'' zwykł mawiać pewien zegarmistrz. I to jest naprawdę najprostsza definicja systemu mrp. Myślenie jest tu najważniejsze.

Zbieranie danych Przechowując informacje takie jak stan towaru, zapotrzebowanie na produkty, co stanowi i co będzie prowadzone, umożliwiamy naszemu sklepowi czy gospodarstwu domowemu lepszą pracę. Które jeszcze korzyści może spowodować mrp? Twój stary będzie szczęśliwy, bo wszystko będzie szło daleko gładko (niezależnie od branży agencja pracy usprawnia działania). A gdy przełożony ma pewny stan można na przykład zapytać o podwyżkę. Same plusy. Nie czarujmy się, nikt lecz nie lubi wyrzucania pieniędzy w błoto.

Planowanie zapotrzebowania Wspominałem, że może przed tym zachować opisywane tu planowanie zapotrzebowania? Jeśli zastanowisz się dokładnie co prowadzisz na obiad, dla ilu osób oraz co przechodzisz w lodówce - wiesz ile kupować produktów, jaki czas dasz na gotowanie, albo także o której zacząć, by wszystko było jasne kiedy przyjdą goście. W wartości, system mrp jest jak dziwnym gdy właśnie umiejętnym zarządzaniem tym, co mam w perspektywie tego co pragnę być oraz tego co pragnę zrobić/pozyskać aby osiągnąć to, czego potrzebuję. Proste niczym salto w tył. Na proste. Bez asekuracji. A czemu bez? Widać linoskoczek źle przeanalizował nasze potrzeby. Właśnie udowodniliśmy, że system mrp może uratować życie. Czy potrzeba lepszej wiadomości? Nie przewiduję... Sądzę natomiast, iż także masa innych, dodatkowych plusów niesie ze sobą planowanie zapotrzebowania materiałowego (z angielskiego Material Requirements Planning, w planie MRP). Nie stanie nic nowego jak myśleć! Do dzieła!